قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار استخدام / سرگردانی کسبه ی پلاسکو

سرگردانی کسبه ی پلاسکو

از جمله حوادثی که در چند ماه اخیر به وجود آمد حادثه ی پلاسکو بود که باعث شد بسیاری از کسبه ی پلاسکو دچار مشکل شوند و درآمد و کار خود را از دست بدهند برای همین منظور دولت برای این بخش از جامعه تسهیلاتی را در نظر گرفت. «پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «اعطای وام ۳۰۰ میلیون تومانی به تصویب هیأت دولت» دو خبر تسهیلاتی برای آسیب دیدگان ساختمان پلاسکو بود که در روزهای اول بهمن ماه یعنی چند روز پس از ریزش بلند قامت‌ترین ساختمان تجاری ۵۴ساله ایران از سوی مسئولان دولتی وعده داده شد. از آن روز بیش از ۷ ماه گذشته است ولی هیچ پرداختی از سوی بانک‌ها به ۵۸۰ واحد صنفی صورت نگرفته است.این در حالی است که بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه ثابت و جاری واحدها از بین رفته است. در ادامه در اخبار استخدام در مورد سرگردانی کسبه ی پلاسکو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Image result for ‫کسبه ی پلاسکو‬‎

روز گذشته خبری در خبرگزاری‌ها تیتر شد«تضمین نامه وام‌های پلاسکو صادر شد». در توضیح این مطلب آمده بود که «در تازه‌ترین اقدامات انجام شده برای تسهیل شرایط مسائل بانکی کسبه پلاسکو، تضمین نامه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شده که بر اساس آن دولت تا ۵۰ درصد از سود ناشی از استمهال بدهی این کسبه در زمان وقوع حادثه را تقبل خواهد کرد. به گونه‌ای که تسهیلاتی که تا زمان وقوع حادثه دریافت کرده‌اند به مدت دو سال استمهال شده و در این مدت سود آن تنها در حد ۵۰ درصد از سوی کسبه پرداخت می‌شود.»

Image result for ‫کسبه ی پلاسکو‬‎

محمد سعید سعیدی نماینده هیأت امنای ساختمان پلاسکودر این باره اینگونه به «ایران» می‌گوید: «وزارت تعاون به ما گفت وام بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومانی می‌دهیم تا زیان دیدگان ساختمان پلاسکو بتوانند سرپا شوند اما با گذشت یک ماه وام بلاعوض به ۶ درصد سود رسید و در نهایت هیچ پرداختی هم صورت نگرفت.در همان روزهای اول بهمن ماه هم در هیأت دولت مصوب شد که وام ۳۰۰ میلیونی پرداخت شود تا کسبه برای شروع فعالیت‌های خود نقدینگی لازم داشته باشند.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

Image result for ‫بیکاری‬‎

پرداخت مقرری برای ۲۲۰ هزار نفر بیکار

در بعضی از موارد خاص برای افرادی که بیکار هستند مقرری در نظر گرفته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *