قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات آموزشی / ترفندهایی برای مصاحبه استخدام (قسمت اول)

ترفندهایی برای مصاحبه استخدام (قسمت اول)

از جمله مهمترین دغدغه های افراد بیکار (و تمام افرادی که به دنبال یک کار جدید هستند) این است که بتوانند در یک مصاحبه شغلی بسیار خوب عمل کنند تا بتوانند رضایت کارفرما را جلب کنند. در این سری مقالات آموزشی به بررسی ترفندهایی برای مصاحبه استخدام می پردازیم. با ما همراه باشید.

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

ترفند ۱:

اگر کمی زودتر از موعد مصاحبه در جلسه حاضر شدید سعی کنید قبل از حضور در جلسه دستان خود را گرم کنید. می توانید از آب گرم در سرویس بهداشتی و یا خشک کن دست که باد گرمی دارد استفاده کنید. دست های خش و گرم به صورت ناخودآگاه حس اطمینان و اعتماد به نفس را در هنگام دست دادن به فرد مصاحبه کننده القا می کند. در مقابل دستان سرد و مرطوب می تواند اثری منفی بر روی ضمیر ناخودآگاه فرد مقابل داشته باشد.

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

ترفند ۲:

حالت های بدنی و چهره فرد مصاحبه کننده می تواند بازخوردی مناسب ار وضعیت روند مصاحبه برای شما باشد.بنابر این سعی کنید در هنگام مصاحبه حواستان به این نشانه های بدنی باشد. برای مثال اگر فرد مصاحبه کننهد مستقیما به شما نگاه می کند به احتمال زیاد به دنبال توضیح و پاسخ بیشتر از سوی شما است. توجه با این حالت ها می تواند شما را از روند مصاحبه آگاه کند.

ترفند ۳:

در یک مطالعه‌ که گزارش‌ آن در سایت سای‌بلاگ منتشر شده است، محققان دریافتند دانشجویانی که برای مصاحبه‌گرانشان خودشیرینی می‌کردند، بیش‌تر احتمال داشت یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند. احتمالا به این خاطر است که آن دانشجویان برای یک شرکت مناسب‌تر به نظر می‌رسیدند.

دانشجویانی که خودشیرینی می‌کردند به طور اخص سازمان را ستایش ‌کردند و اشتیاقشان را برای کار کردن در آن‌جا نشان ‌دادند و از مصاحبه‌گر تعریف کردند. آنها بر ارزش رویدادهای مثبتی که مسئول‌شان بودند تاکید نکردند یا مسئولیت رویدادهای مثبت را به عهده گرفتند حتی اگر به تنهایی مسئول آنها نبودند. برای موفقیت در مصاحبه شغلی تا می توانید به صوورت معقول تعریف و تمجید کنید.

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

ترفند ۴:

معمولا کسانی که از توانایی های خود مطمئن هستند، در هنگام صحبت کردن از ضمایر اول شخصی یعنی”من” و “ما” استفاده می کنند، در حالی که آنهایی که اعتماد به نفس کافی یا توانایی و قابلیت لازم را ندارند، یا از ضمایر دوم شخص یا سوم شخص استفاده می کنند که بیشتر تمایل به استفاده از ضمایر سوم شخص دارند.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

دنیای رو به گسترش دیجیتال مارکتینگ شرکت ها و سازمان ها را به این واداشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *