قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات آموزشی / ترفندهایی برای مصاحبه استخدام (قسمت دوم)

ترفندهایی برای مصاحبه استخدام (قسمت دوم)

در این مقاله که در راستای مقاله قبلی منتشر شده می باشد به مقالات آموزشی برخی نکات و ترفند هایی برای مصاحبه استخدامی (قسمت دوم) می پردازیم. با میهن کار همراه باشید.

ترفند ۵:

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

اگر مدیری از شما بپرسد که در موقعیتی خاص که سخت هم هست، چه می کنید، در واقع می خواهد بداند، کارمند احتمالی آینده اش، از آن دست آدم هایی است که به مشکلات لعن و نفرین می فرستد یا برعکس جزو افرادی است که به دنبال راه حلی منطقی برای گشایش گره مشکلات است.

ترفند ۶:

از جمله مهمترین روشهایی که می توان میزان اطمینان یک شخص از خودش را ارزیابی کرد، دقت از میزان استفاده آن شخص از کلمات “همیشه” و “هرگز” است. آنهایی که زیاد به روی همیشه و هرگز تاکید دارند، مشخصا به توانایی خود اعتماد کامل ندارند.

ترفند ۷:

قبل از مصاحبه، اطلاعات کمی راجع به شرکت و اینکه چه سوالاتی ممکن است از شما بپرسند بدست آورید. اینها باعث می شود مصاحبه کننده تان را با دانش و علاقه تان به شرکت تحت تاثیر قرار دهید اگر شما سوالاتی برای پرسیدن داشته باشید مطمئن باشید شما جلسه را پیش می برید. دانش تان باعث می شود آماده جلوه کنید.

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

ترفند ۸:

زمانی که مصاحبه کننده از شما نکات مثبتی در مورد محل کار یا رئیس فعلی تان می شنود برایش فوق العاده خوشایند است چرا که فکر می کند شما همین احساسات را نسبت به شرکت آنها خواهید داشت.  همچنین ایده خوبی است تا به طور کلی بحث را به جاهای بیهوده نکشانید. در واقع از اینکه تمام تلاشتان را برای نشان دادن حرفه ای بودنتان به کار بگیرید خودداری کنید.

ترفند ۹:

یکی از توصیه های کارشناسان این است که قبل از رسیدن روز مصاحبه بهترین حالت ممکن برای روند مصاحبه را برای خود تصور کنید و بار ها قبل از رسیدن روز مصاحبه آن را در ذهن خود بگذرانید. این تمرین در هنگام مصاحبه اصلی بسیار به شما کمک خواهد کرد. برای مثال اگر در جلسه مصاحبه یک سوال سخت از شما پرسیده شد به جای اینکه مضظرب شوید تنها کافی است تا حالت آرام و بی دغدغه ای را که بارها قبلا تمرین کرده اید به خاطر بیاورید تا به راحتی بتوانید خود را کنترل کنید.

ترفند ۱۰:

مطالعه‌ی دیگری که گزارش شده است می‌گوید، برای تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه‌گرتان، باید در خصوص در دست داشتن ابتکار عمل در تجارب کاری‌تان در گذشته حرف بزنید.

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

در این مطالعه به گروهی از خرده‌فروشان سناریوهایی فرضی گفته شد (برای مثال، یک مشتری در آستانه‌ تعطیلات وارد فروشگاه می‌شود و نمی‌داند با خودش چه چیزهایی ببرد، بنابراین با او درباره‌ی محصولات مختلف صحبت می‌کنید و مشتری کرم ضدآفتاب و عینک آفتابی می‌خرد.) و از آنها خواسته شد نشان‌ دهند چقدر برای آن نتیجه‌ی مثبت احساس مسئولیت می‌کنند.

کارمندانی که به طور ضمنی بیان کردند مسئول خرید بوده‌اند به طور کلی رده‌بندی عملکردی بالاتری از سوی مدیرانشان دریافت کردند.

همین ایده احتمالا در مورد مصاحبه‌گران شغلی نیز به کار می‌رود. اگر بتوانید نشان دهید چگونه به یک دستاورد مثبت در شرکت‌تان کمک کرده‌اید، مصاحبه‌گرتان احتمالا بیش‌تر تحت‌تاثیر شما قرار خواهد گرفت تا وقتی‌که طوری رفتار می‌کنید که انگار سهم کوچکی در آن داشته‌اید.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

دنیای رو به گسترش دیجیتال مارکتینگ شرکت ها و سازمان ها را به این واداشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *