قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات آموزشی / تاثیر تحریم گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی

تاثیر تحریم گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی

امروزه کسب و کارها بیشتر به سوی مجازی و اینترنتی شدن پیش می روند ک هدر این بین کسب و کارهای ایرانی نیز در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارند که البته برخی تحریم های فضای مجازی نیز سد راه آناه شده است. ما در مقالات آموزشی وب سایت بزرگ میهن کار قصد داریم تا تاثیر تحریم گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی مورد بررسی قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

برخی وبلاگ‌نویسان و وب‌مسترهای آریایی پس از حذف شدن دسترسی آنها به پنل گوگل آنالیتیکس، این مبحث ملودی اصلی را در توییتر مطرح کرده‌اند و به نظر می‌رسد که تا کنون دسترسی بیشتر ۳۰ احصائیه گشاده بسته شده باشد. اینطور که پیداست موج مسدود شدن دسترسی‌ها الحال در حالتی آهسته پیش می‌رود ولی عده‌ای از وب‌مسترها نیز شتاب و کند تعجیل گرفتن آن بروز وحشت کرده‌اند.

تاثیر تحریم گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی

بر پایه گفته‌های کاربران و مطالعات «دیجیاتو»، عمل گوگل با سایت‌های آریایی الگوی دقیقی ندارد و فاحش زایل که چرا در حال ساخته این وزن پایگاه از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها دسترسی آنالیتیکس خود را از دست داده‌اند.

از دست سپردن دسترسی هم به این سبک است که کاربر پس از مراجعه به آنالیتیکس را دید می‌کند و این در حالیست که پیشتر، تمام مدارج ثبت‌نام اجرا شده است.

تاثیر تحریم گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی
اما مشکل زمانی نمایش پیدا می‌کند که بخواهید ازنو ثبت نام کنید. گوگل فقره سبب ثبت نام ازنو از شما تقاضا می‌کند تا شمارش کردن ID مربوط به AdWords را مطلع کنید و دلیل این مضمون نیز روشن نیست.

حتی زمانی که با بخش تقویت پیوند بگیرید تا مشکل آنالیتیکس را مطرح کنید، مدافعه سرو AdWords عوض شما را خواهد داد. «دانرو» یکی از مجموعه‌هایی است که دسترسی به آنالیتیکس سایت و اپ خود را از دست داده و «پارسا جان‌باز»، مدیرعامل این شرکت خبر می‌دهد که تقویت گوگل نیز عوض دقیقی به استدعا جستجو نداده و در ته نیز از عوض باز دادن امنتاع خبره است.

تاثیر تحریم گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی

مدیرعامل دانرو، این مبحث بابت را مشکلی کاپیتان درخصوص کسب‌وکارهای فارسی و انیران می‌داند و می‌گوید: «در صورتی که این سازوکار ادامه داشته ریح و شرکت‌های عجم نتوانند به پنل آنالیتیکس خود دسترسی داشته باشند، عمران ترقی سرویس‌ یا محصولات باب و جدایی و انفصال عمل کاربران یقیناً غیرممکن می‌شود. این پراکندگی پس از یک کمپین تبلیغاتی برای ما افتاد و عجالتاً نمی‌توانیم بازخورد دقیقی از آن داشته باشیم.»

اخیراً شرکت‌های سست در حوزه تکنولوژی که خدماتشان را به شکل دنیوی کلی نشان دادن می‌کنند، روی تحریم‌های قدیمی و اقتصادی ایران و تاویل آن حساس‌تر شده‌اند؛ اتفاقی که بی‌راه محو اگر آن را متصل با سیاست‌های رییس جمهور چهل و پنجم آمریکا، دونالد ترامپ دانست.

اقدام گوگل بیانگر بر حذف دسترسی آنالیتیکس، در یادآور پوست می‌گیرد که در روزهای جدید آگاهانیدن غیر رسماً در تنگه درخور باز شدن درب‌های پلی استور بر روی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های فارسی و انیران به گوش رشید بود اما الحال می‌بینیم که این شرکت اقدامی مشابه اپل را در پیش محزون و دسترسی فدایی وب‌سایت و اپلیکیشن‌های آریایی به پنل آنالیتیکس را نیز حذف کرده است. یقیناً به علامت تحریم‌ها، این سرویس از سال‌ها پیش به روی ایرانیان ودیعه درستکاری شده بود اما کاربران ایرانی با تحول آی.پی از آن استفاده می‌کردند.

در حال آماده معیار سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که با مشکل فوق قبال شده‌اند بسیار نیست و بیشتر سایت‌های آریایی به طور کامل با تطور آی.پی به این پنل دسترسی دارند اما چه می‌شود اگر این موج نیز بلندتر شود، تمام سایت‌های فارسی و انیران را در بر گیرد و مهم‌ترین افزار گسستگی مفارقت برکناری و مجزاسازی ترافیک یک سایت یا اپلیکیشن به طور کامل از توانایی وب‌مسترهای ایرانی‌ خارج شود؟

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

دنیای رو به گسترش دیجیتال مارکتینگ شرکت ها و سازمان ها را به این واداشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *