قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار استخدام / پرداخت اولین قسط برنامه کارورزی

پرداخت اولین قسط برنامه کارورزی

طرح کارورزی طرحی است که به تازگی برای افراد کارورز در نظر گرفته است که امید می رود با اینجام این طرح اشتغال زایی به وجه مناسبی رشد نماید و بیشتر افراد جامعه دارای درآمد و اشتغال بشوند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سالهای طولانی که کسری رشد اقتصادی در کشور وجود داشت، در سه سال متوالی جبران شود؛ اما تا زمانی که رشد دارای کیفیت شده و بر اشتغال تاثیر بگذارد، زمان لازم است؛ اما به هرحال در بحث اشتغال، با بیکاری به جا مانده از دهه شصتی ها مواجه بودیم، ضمن اینکه همه این عوامل باعث شد که فعالیت هایی که صورت گرفت، به چشم نیاید. در ادامه در اخبار استخدام قصد داریم در مورد پرداخت اولین قسط برنامه کارورزی بیشتر صحبت کنیمو

Image result for ‫طرح کار ورزی‬‎
وی تصریح کرد: متوسط اشتغال ما نسبتا نسبت به شاخص های جهانی مناسب بوده است، ولی اینکه مشهود نشده است، دلایلی دارد؛ اما به هرحال به کار و تلاش بیشتر نیاز داریم، ضمن اینکه اگر نتوانیم سیاست اشتغال اعمال کنیم، شکست خواهیم خورد؛ به این معنا که طی سالهای گذشته، سیاست اشتغال اعمال نشده است، این در حالی است که اکنون ۳میلیون و ۳۰۰هزار بیکار داریم که اگر سیاست اشتغال نداشته باشیم، به هیچ جا نخواهیم رسید.
ربیعی با بیان اینکه سالانه یک میلیون نفر ورودی شغل داریم، گفت: اقتصادهای بزرگ دنیا هم نمی توانند چنین کاری کنند؛ پس باید به دنبال سیاست هایی رفت که مبتنی بر اشتغال باشند. طی سالهای گذشته، اگر در بهترین حالت رشد اقتصادی داشتیم، سیاست های اشتغالی مبتنی بر رشد دیگر جواب نمی داد؛ بنابراین موضوع این است که سیاست های رشد کلاسیک، تاثیر زیادی در اشتغال نخواهد داشت.

Image result for ‫طرح کار ورزی‬‎
وی افزود: امروز دیگر یک درصد رشد، صدهزار شغل ایجاد نمی کند؛ در بهترین حالت اگر رشد ادامه یابد، سالانه ۴۰۰هزار شغل خواهیم داشت، در حالیکه سالانه ۶۰۰هزار شغل کسری داریم، ضمن اینکه منابع دولت هم محدود است، بنابراین در دولت سیاست رشد فراگیر اشتغال تدوین شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کل ایده این است که از ظرفیت های مغفول استفاده کرده و تحریک را بر روی رسته های پرکشش، متمرکز کنیم، در این صورت یک میلیون شغل لازم، ایجاد خواهد شد. ما نیاز به مداخله دولت در بازار کار داریم، البته منظور گسترش دولت نیست، ضمن اینکه اشتغال باید منجر به فقرزدایی شود؛ این درحالی است که ۵۰۰میلیارد تومان پیش بینی شده تا سطح عرضه و مداخله دولت در اشتغالزایی صورت گیرد؛ البته بین ۱٫۲تا ۲٫۲درصد تولید ناخالص داخلی در سایر کشورها برای مداخله ای از جنس نهادسازی و تقویت عرضه نیروی کار هزینه می شود.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

Image result for ‫بیکاری‬‎

پرداخت مقرری برای ۲۲۰ هزار نفر بیکار

در بعضی از موارد خاص برای افرادی که بیکار هستند مقرری در نظر گرفته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *