قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار استخدام / استخدام پرماجرای وزارت نفت

استخدام پرماجرای وزارت نفت

با توجه به شرایط نسبتا بحرانی کشور در خصوص تعداد ‌بی‌کاران، این روزها پیگیری اخبار استخدام برای بیشتر جوان‌ها تبدیل به امری عادی و روزمره شده است. با وجود اینکه آگهی های استخدامی فراوانی هر روزه در روزنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و کانال های تلگرامی به چشم می خورد، اما بدلیل محدودیت های فراوان در خصوص جنسیت، حداکثر سن، حقوق، سابقه کار و کارت پایان خدمت، بیشتر جوانان نمی توانند برای استخدام در مجموعه های مورد نظر اقدام کنند.

در میان آگهی های متعدد استخدامی که هر روزه اعلام می شوند، معمولا آگهی های مربوط به شرکت‌ها، ادارات و وزارتخانه های دولتی بیشتر مورد توجه قشر جوان قرار دارند که البته استخدام در این مراکز بسیار سخت است و پس از برگزاری آزمون ها و مصاحبه های متعدد تنها تعداد محدوی تحت قرارداد معین به استخدام در می آیند!

موضوعی که امروز قرار است به آن اشاره کنیم، استخدام پرماجرای وزارت نفت است! با میهن کار همراه باشید.

استخدام پرماجرای وزارت نفت
استخدام پرماجرای وزارت نفت

تقریبا از اردیبهشت ماه امسال بود که مسئولان وزارت نفت جمهوری اسلامی خبر از استخدامی تعدادی نیروی جوان در سال ۹۶ داده بودند و همانطور که خودتان هم اطلاع دارید، تاکنون چندین بار وعده برگزاری آزمون در ماه های گذشته داده شده بود که هیچ کذلم اتفاق نیفتاد و هنوز هم هیچ کدام از مسئولین این وزارت خانه مهم کشور زمان دقیقی را اعلام نکرده اند!

محسن دلاویز که مشاور منابع انسانی و اجتماعی وزیر نفت است در تازه ترین خبرهایی که از این وزارت خانه به گوش رسیده، بیان کرده است که اولویت استخدام در وزارت نیز با بومی های مناطق جنوبی نفت‌خیز کشور است. تعداد افراد استخدامی در این وزارت خانه نیز ۲۵۰۰ نفر اعلام شده است که در قیاس با فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با حوزه نفت و گاز آماری بسیار پایین‌تر از حد تصور است! گفته شده است که از میان ۲۵۰۰ نفر اعلام شده، بخشی از آنها همان نیروهای قراردادی مشغول به کار در همین وزارت خانه هستند که قرار است تبدیل وضعیت شده و بقیه نیز طی برگزاری آزمون و مصاحبه های تخصصی جذب خواهند شد!

استخدام پرماجرای وزارت نفت

این مقام مسئول در پایان صحبت های خود اعلام کرده است که همچنان در حال تدوین و ارزیابی سازوکار مناسب برای شروع آزمون و جذب این افراد می باشند. اینطور که مشخص است احتمالا یک یا حتی چند ماه دیگر نیز باید منتظر برگزاری آزمون استخدامی وزرات نفت باشیم که البته تا طی مراحل پایانی و بکارگیری افراد تایید صلاحیت شده احتمالا بیش از یک سال زمان به طول بینجامد!

پارس جنوبی
پارس جنوبی

اما بد نیست شرایط عمومی لازم برای استخدام در این وزارت خانه را نیز بررسی کنیم (این شرایط با توجه به استخدامی های گذشته سازمان های دولتی استخراج شده اند):

  • برخورداری از تابعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
  • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
  • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
  • برخورداری از کارت پایان خدمت یا معافیت وظیفه عمومی (معافیت های پزشکی مورد قبول نیست)
  • عدم داشتن تعهد خدمت در سازمان های دولتی یا خصوصی در زمان دعوت به کار
  • برخورداری از توانایی جسمی و روانی کامل (تست های پزشکی انجام خواهد شد)
  • نداشتن هیچگونه سوء پیشینه کیفری

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

Image result for ‫شرکت های دانش بنیان‬‎

خبر آزمون استخدامی شرکت های دانش بنیان

یکی از خبرهایی که ممکن است برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دانش بنیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *