قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات برتر / فعالیت بانوان ایرانی در عرصه ی پوشاک

فعالیت بانوان ایرانی در عرصه ی پوشاک

به طور کلی در سال های اخیر فعالیت بانوان ایرانی در عرصه ی پوشاک بسیار مفید بوده و بازدهی بالایی را برای صنعت پوشاک ایرانی داشته است. به صورتی که هم به اقتصاد کشور کمک کرده و هم به مخارج بالای زندگی در جامعه ی امروز بانوان کمک کرده است.

فعالیت بانوان ایرانی در عرصه ی پوشاک

حیا نام برند پوشاک اسلامی-ایرانی است که در زمینه طراحی و تولید و عرضه پوشاک بانوان تک ودو خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز نموده است. حیا با هدف ایجاد یک کادر اسکلت و تعیین معیار مشخص جهت عجم و اسلامی بودن پوشش بانوان؛ در زمینه پوشاک اسلامی شکل گرفت. آلبوم حیا دارای گروه‌های طراحی؛ تولید؛ توزیع؛ فروش؛ فرهنگی و گروه پژوهشی و تحقیقاتی است.

که در هریک از این گروه‌ها افرادی مجرب و خلاق مشغول به کار هستند و همگی دارای دغدغه دینی و فرهنگی نسبت به موضوع حجاب هستند. در مجموعه پوشاک اسلامی حیا به صورت مستقیم و غیرمستقیم بالغ بر ۱۰۰ نفر مشغول به کار هستند که این خود گویای گستردگی فعالیت‌های آلبوم حیا است. یکی از مواردی که برای شرکت های بزرگ مشکلاتی را به وجود آوردهه است خرید پارچه بوده است.

بله. در مورد مانتو خانم‌ها شاید مد حتی زودتر از ۳۰ سال یکبار تکرار شود چون الآن لباس گروه محاق خانم‌ها مانتو است و مانتو هم خیلی زودتر عوض می‌شود. تا پیش از این‌که در سال ۱۳۹۰ کارگروه ساماندهی مد و لباس تأسیس شود، برندها یک مدل مانتو را هر دو-سه سال یکبار تغییر می‌دادند و خانم‌ها توقع پارچه آن‌چنانی نداشتند اما الآن برندها برای تولید مانتو ملزم به مصرف از پارچه مرغوب و طراحی‌‌های جز و به‌روز هستند.

فعالیت بانوان ایرانی در عرصه ی پوشاک

رسالت موژان در سه بخش تعریف شده است. اول، تولید کالا با کیفیت فارسی و انیران از نظر مواد اولیه و اکسسوری، برش و دوخت بسیار عالی . دوم،  قیمت گذاری مناسب برای مصرف کنندگان نهایی و بلاخره، کارآفرینی در صنعت پوشاک کشور می باشد. با خرید اینترنتی پارچه در هزینه ها و زمان به میزان چشم گیری کاهش پیدا کرده است.

تولیدی موژان با توجه به کیفیت و رعایت معیار قادر به رقابت با برندهای مشابه خارجی است و بازهم دارای سوابق عزیز ای در زمینه صادرات نیز بوده.

او در مورد تفاوت لباس شب‌های دوخت مزون و موجود در فروشگاه‌ها گفت: بیشتر مشتری‌ها همان نوع آثاری را می‌پسندند که در فروشگاه‌ها هم وجود دارد، اما آن‌ها هم می‌خواهند تغییر کوچکی در پارچه یا برش لباس ایجاد کنند تا لباسشان شبیه فرد دیگری نباشد. عده کمی هم وجود دارند که به لباس‌های خاص و ناآشنا دگرگون علاقه دارند و سفارش‌های آن‌ها مختص خودشان است.
خدابخش در مورد نقش مزون‌ها در تغییر نوع پوشش مردم گفت: در چند سال اخیر مزون‌ها تغییر زیادی در مانتوهای زنان ایجاد کردند، اگرچه هنوز هم کسانی هستند که هرچه در مغازه‌ها باشد را می‌خرند و اهمیتی به مدل آن نمی‌دهند.

اما مزون‌ها با ایجاد ترکیبات جدید پارچه و رنگ مانتوهایی جذاب به وجود می‌آورند و همین باعث شده بعضی افراد فقط از مزون خرید کنند. حتی بعضی از فروشگاه‌ها نیز به کارهای مزونی علاقه‌مند شدند و کار آن‌ها را برای فروش می‌گذارند.

درباره ی پندار افشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *