قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار استخدام / سیاست دولت در برابر کارگران

سیاست دولت در برابر کارگران

یکی از آسیب پذیر ترین قشر های جامعه کارگران می باشند که از توانایی مالی بسیار پایینی برخوردار می باشند برای همین باید سیاست های دولت به نفع این قشر از جامعه باشد. نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی مسئولان حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور یکی از این فعالان کارگری است که در این باره به قدس می‌گوید:در بحث ایمنی کار اتفاق عجیب و غریبی نیفتاده و حوادث ناشی از کار نیز مثل روال قبلی است. در ادامه در اخبار استخدام در مورد سیاست دولت در برابر کارگران بیشتر صحبت خواهیم کرد.

سیاست دولت در برابر کارگران

محمد جواد حیدری کاهش ۱۳ درصدی حوادث کار را ناشی از تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های تولیدی و خدماتی می‌داند و می‌افزاید: بخش اعظمی- حدود ۴۰ درصد-از حوادث کار در ایران مربوط به بخش ساختمان است که به دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن و کاهش ساخت و سازها کاهش حوادث کار و کم شدن آمار فوتی‌ها و مصدومان ناشی از کار در چنین وضعیتی کاملاً طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه دولت دوازدهم تاکنون در بخش آموزش ایمنی کارگران و پیشگیری از حوادث و بیماری‌های ناشی از کار هیچ سرمایه‌گذاری خاصی انجام نداده است، می‌افزاید: از سوی دیگر بازرسی و نظارت بر کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به نسبت گذشته است؛ یعنی بازرسی‌ها افزایش نیافته است، بنابراین در چنین شرایطی آمار حوادث کار و مرگ و میرهای ناشی از آن چگونه می‌تواند کاهش یابد؟

حیدری با تأکید بر اینکه در حال حاضر آمار دقیق و متقنی از حوادث کار در اختیار ندارد، می‌افزاید: همه آمارهایی که ارائه می‌شود مربوط به قبل از سال ۹۲ است و چندان درست نیست.نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی مسئولان حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور می‌افزاید: ما با این حرف‌ها که نشان دهنده عملکرد خوب است در واقع داریم خودمان را گول می‌زنیم.

سیاست دولت در برابر کارگران

حیدری از نادیده شدن کارگاه‌های کوچک در خصوص حوادث کار خبر می‌دهد و می‌گوید: حوادث کار در کارگاه‌های زیر ۴۰۰ نفر نیروی کار اصلاً در جایی ثبت نمی‌شوند.وی در خصوص هزینه‌های درمان آسیب دیدگان و فوت شدگان ناشی از کار برای دولت می‌گوید: بر اساس اظهارت مسئولان تأمین اجتماعی هر فوت شده ناشی از حوادث کار یک میلیارد تومان برای این سازمان هزینه دارد، ولی از این طرف همین سازمان یک ریال برای آموزش پیشگیری از حوادث کار هزینه نمی‌کند!

وی ضعف وزارتخانه‌های کار و بهداشت در بازرسی و نظارت از کارگاه‌های تولیدی و خدماتی را دلیل رعایت نشدن اصول ایمنی و بالا بودن حوادث ناشی از کار در ایران می‌داند و می‌گوید: تعداد بازرسان این دو دستگاه بسیار کم هستند و نمی‌توانند پاسخگوی نیاز باشند.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

Image result for ‫شرکت های دانش بنیان‬‎

خبر آزمون استخدامی شرکت های دانش بنیان

یکی از خبرهایی که ممکن است برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دانش بنیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *