قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کار در خارج از کشور / نحوه ی اخذ ویزای کاری آلمان

نحوه ی اخذ ویزای کاری آلمان

حال سوال مطرح شده آن است که چه افرادی میتوانند جهت ویزای کاری المان مبادرت کنند؟ فرد با داشتن ویزای کار در آلمان، بایستی حایز چه شرایطی باشد تا موضع شغلی مناسبی را در این کشور برای خود بیابد؟ در ادامه در مطلب کار در خارج کشور در مورد نحوه ی اخذ ویزای کاری آلمان بیشتر صحبت می کنیم.

نحوه ی اخذ ویزای کار آلمان

کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می باشند تقریبا دستورالعمل ها کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در غرب غنی داشتن یک غرض شغلی میباشید، در همین طول بایستی آگهی به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی خواهشمند شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در سندیکا افرنگ تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و سندیکا غرب خواهشمند شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به کسان خارجی و درونی میرسد که در واقع امر محال و سختی به نظر می آید.

راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در المان نزدیک میکند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا میکند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید. در سال های اخیر وفور و کمی از کشورهای اروپایی مقید برخورد رکود اقتصادی میباشند. در این حین کشور آلمان فوق العاده است که با کمبود نیروی متخصص جوان روبرو است.

این کشور متنعم نیروهای ناآزموده در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… میباشد. این اشخاص از شانس بیشتری در اخذ ویزای کار در آلمان منتفع هستند. سن زیر ۴۰ سال ، مرتبط بودن سلف کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه ای، رابطه داشتن مدرک زبان آلمانی ، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای قبض ویزای کار در آلمان اضافه موثر است. کثرت از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های محترم در کشور المان مفلس به نیروهای متخصص خارجی جهت بی تشویش نیروهای بنا و متخصص خود میباشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور المان را اخذ کرده است در بعضی از رشته های خاص، شغل نازل و گران و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار در المان را به کاربستن دهد و سپس در منازل بعدی پیگیر بقیه پروسه خویش باشد.

شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت فضیلت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر همیشگی خواهد شد و شما موفق به اخذ Blue card کشور المان می شوید.

نحوه ی اخذ ویزای کار آلمان

شرایط لازم جهتپ کارت آبی آلمان یا بلو کارت یا blue card آلمان

شرایط برای افرادی که خارج از اتحادیه فرانسه شادخواری گذران میکنند به قرار زیر میباشد:

شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که موردتایید کشور آلمان باشد.شما بایستی صورت مجلس کاری ملصق با رشته تحصیلی، با شرکت یا کمپانی آلمانی در دست داشته باشید. قابل ذکر است که شما بدون مراد کاری نمیتوانید عمل جهت قبض کارت آبی آلمان نمایید.

بایستی حقوق دریافتی شما در صورت مجلس مسدود و آزاد شده با شرکت ذکر شده در المان اقلاً سالی ۴۵۰۰۰یورو باشد حال اگر شما فارغ التحصیل رشته های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک _ بجز دندان پزشکان_ باشید کفایت میکند که حقوق شما سالی ۳۵۰۰۰ یورو باشد. متذکر میشوم رشته های ذکر شده جز کاروبارها خاص و مورد نیاز در کشور المان میباشد.

مدت  کارت آبی یا Blue card آلمان:

مدت اعتبار کارت آبی المان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این صورت مجلس ۴ ساله باشد که کارت شما اعتباری ۴ ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان جایدهی دائم المان خواهید شد. اگر مدت زمان صورت مجلس شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان ازاین گذشته سه ماه بسیار خواهد بود. در ضمن امیدوار نباشید چون استمرار مجدد این کارت افزون ساده میباشد.

میانگین کیل ساعات کار در آلمان ۴۱ ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر میباشد. در آمد یک فرد استاد در کشور المان اقلاً از سالی ۳۵۰۰۰ یورو شروع شده و بسته به دیرینه کاری و تخصص وی تا سالی ۸۰۰۰۰ یورو قابل زیاد شدن میباشد. این معیار در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به درجات بسیار رفیع تر است.

نحوه ی اخذ ویزای کار آلمان

نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان :

Blue card المان که از سال ۲۰۱۲ به اجرا در آمده است در واقع یک اذن ورود برای نفوس ناآزموده است که به آسایش در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک شادخواری گذران و کار کنند.

درباره ی پندار افشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *