قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / قوانین کار / آشنایی با قوانین خدمات رفاهی کارگران

آشنایی با قوانین خدمات رفاهی کارگران

ماده۱۴۷- دولت مکلف است خدمات صحی و درمانی را برای کارگران و کشاورزان فراگیری این قانون و سلاله آنها مرتب سازد.ماده۱۴۸- کارفرمایان کارگاههای دربرگیری این زیب مکلفند بر اساس زیور آیین مطمئن و مشوش اجتماعی، نسبت به بیمه نشان دادن کارگران واحد خود اقدام نمایند. در ادامه در مطلب قوانین کار در مورد آشنایی با قوانین خدمات رفاهی کارگران بیشتر می گوییم.

ماده۱۴۹- کارفرمایان مکلفند با تعاونیهای مسکن و در صورت عدم وجود این تعاونیها مستقیما با کارگران فاقد مسکن جهت خاطرجمع خانه های شخصی نازل و گران ، همکاری لازم را بنمایند و همچنین کارفرمایان کارگاهای بزرگ مکلف به تاسیس خانه های اداری در جوار کارگاه و یا محل مفت دیگر می باشند.

آشنایی با قوانین خدمات رفاهی کارگران

تبصره۱- دولت موظف است با استعمال از تسهیلات بانکی و امکانات وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداریها و سایر دستگاههای ذیربط همکاری لازم را بنماید. تبصره۲- نحوه و مقیاس همکاری و مشارکت کارگران ، کارفرمایان و دستگاههای دولتی و نوع کارگاههای بزرگ حیطه این ماده طبق آئین نامه ای خواهد بود که توسط وزارتین کار و امور مدنی جمعی و مسکن و شهرسازی تهیه و به قبول هیات وزیران خواهد رسید.

ماده۱۵۰- کلیه کارفرمایان عمومیت این قاعده مکلفند در کارگاه ، محل مناسبی برای ادای مسئولیت نماز ابداع نمایند و نیز در ایام ماه مبارک رمضان برای ترتیب شعائر متورع و حرمت حال روزه داران ، باید اسباب و ساعات کار را به همکاری انجمن اسلامی و شورای اسلامی کار و یا سایر نمایندگان شرعی کارگران طوری انتظام نمایند که اوقات کار مانع مسئولیت روزه نباشد. ایضاً مدتی از روزگار کار را برایادای مسئولیت نماز و صرف افطار یا سحری ، ویژه تعلق دهند.

آشنایی با قوانین خدمات رفاهی کارگران

ماده۱۵۱- در کارگاههائی که برای مدت محدود، به غرض اجرا کاری معین ( راه سازی و معتاد خواهر شبیه آن ) دور از محل ها مسکونی ابداع می شوند ، کارفرمایان موظفند سه وعده غذای کم قیمت و نازل و گران قیمت ( صبحانه ، نهار و شام ) برای کارگران خود بسیجیده نمایند ، که لااقل و اکثراً یک وعده آن باید غذای گرم باشد. در این قبیل کارگاهها به اقتضاء فصل ، محل و مدت کار ، باید خوابگاه مناسبی نیز برای کارگران ایجاد شود.

ماده۱۵۲- در صورت دوری کارگاه و عدم تکافوی ادات نقلیه عمومی ، صاحب کار باید برای رفت و رجعت کارکنان خود سامان نقلیه کم بها در جوانمردی آنان قرار دهد.ماده۱۵۳- کارفرمایان مکلفند برای ایجاد و دایره امور شرکتهای تعاونی کارگران کارگاه خود ، تسهیلات لازم را از قبیل محل ، وسایل کار و امثال اینها بسیجیده نمایند. تبصره- دستورالعملهای نابه جا به نحوه اجرای این ماده با طرح آهنگ شورایعالی کار به اجابت وزیر کار و امور همگانی معاشرتی و انفرادی خواهد رسید.

ماده۱۵۴- کلیه کارفرمایان موظفند با مشارکت پادشاهی کار و امور مدنی جمعی و تمشیت راهنمایی بدنی کشور محل نازل و گران برای استعمال کارگران در رشته های جوراجور ورزش ایجاد نمایند.تبصره- آئین نامه نحوه آفریدن و مقررات بی ربط به آن و علاوه براین مدت شرکت کارگران در مسابقات فارسی ورزشی یا هنری و ساعات متداول تمرین ، توسط کار و امور همگانی معاشرتی و انفرادی و دایره رهنمونی بدنی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

آشنایی با قوانین خدمات رفاهی کارگران

ماده ۱۵۵- کلیه کارگاهها موظف اند برپایه برملا پادشاهی کار و امور اجتماعی و با سرکشی این پادشاهی و سازمانهای اجیره خوار در امر سواد آموزی بزرگسالان ، به ابداع کلاسهای سوادآموزی بپردازند. قوانین نحوه اجرای این تکلیف ، حالت و چندی تشکیل کلاس ، شرکت کارگران در کلاس ، برگزینی فراگیری نامحرمان و آشنایان و سایر اوضاع آن مشترکا توسط سلطنت کار و امور اجتماعی و نهضت سواد آموزی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

تبصره- شرط ورود کارگران به دوره های مراکز کارآموزی ، دست کم داشتن گواهینامه نهضت سواد آموزی یا جلو آن است .ماده۱۵۶- دستورالعملهای نامربوط و موثق به تاسیسات کارگاه از نظر سلامت محیط کار، آشنا غذاخوری، حمام و آبریز مستوی آئین نامه‌ای خواهد بود که توسط سلطنت بهداشت ، شفا و آموزش پزشکی برآوردن و به ثمر اجرا در خواهد آمد.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

آگاهی از قوانین مربوط به سختی کار

آگاهی از قوانین مربوط به سختی کار

از حائز اهمیت‌ترین مواردی که باید به این موضوع اضافه کنیم این است که کارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *