قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات آموزشی / نکات ضروری برای شروع کسب و کارهای جدید

نکات ضروری برای شروع کسب و کارهای جدید

یک از شرایط ورود به بازار کار شناخت و درک شرایط ورود به باز است . برای ورود به بازار تنها یک ایده مناسب و عالی کافی نیست، بلکه مجموعه عواملی دست به دست هم می دهد تا یک شرکت نوپا به موفقیت برسد و نام و نشان خود را گسترش دهد و بتواند رهبری را در بازار بدست بگیرد. بسیاری در ابتدا شروع خود تنها به فرآیندهای اولیه کسب و کار نگاه می کنند و در مراحل بعد دچار سردرگمی و تشویش می شوند و در بهترین حالت آن را رها کرده و از بازار خارج می شوند.در این بخش از مقالات آموزشی قصد داریم تا نکات ضروری برای شروع کسب و کار های جدید را برای شما بیان کنیم.

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

می توان گفت مصرف کننده به دنبال رفع نیاز های ضروری خود بوده و ایده ما در مرحله اول باید بتواند برای جامعه هدف ارزش آفرینی کند.در مراحل بعد باید دقیق تر شویم که آیا این مشکل مشتریان ما مشکل اساسی آن ها بوده  یا نه در  مدت زمانی کوتاه آن را فراموش می کنند و از کنار آن می گذرند. هزینه ای که باید مصرف کننده ما بپردازد چه مقدار است ، آیا برای او صرفه اقتصادی دارد که وارد چرخه کسب و کار ما شود.

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

مرحله بعد گروه اجرا کننده آن است که چگونه بتوانند ایده را با توجه به برسی های بازار و شرایط حاکم بر آن معرفی کنند، این تیم باید بسیار منسجم در پی رفع مشکلات باشد، زیرا در شروع کسب و کار شما بی شک با مشکلات فراوانی رو به رو خواهید شد.در این مرحله باید یک مرحله کوچک از ایده را یا مدلی کوچک از آن را تهیه و تمام نقاط قوت و ضعف آن را مشخص کنید، شاید بهتر باشد آن را روی جامعه هدف کوچکی تست کنید و از نزدیک بازخورد و رفتار مشتریان خود را برسی کنید.

مرحله بعد مراجعه به تامین کننده مالی است، هیچ شرکتی نیست که بتواند در مرحله اول با تمام قدرت و بودجه داخلی وارد بازار شود، پس باید برای فعالیت خود مدل کسب و کاری را تهیه کنید، در این مرحله مدل کسب و کار می تواند راهگشای کار شما باشد و زمان مراجعه به بانک و یا سرمایه گذار راحتر بتوانید از کار خود دفاع کنید.

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

اما نکته بعد که باید در نظر بگیرد این است که آیا شرایط برای ورود شما در بازار یا صنعت وجود دارد بهتر است در این موضوع دقیق تر شویم، با بررسی شرکت ها و کمپانی های موفق در برابر شرکت هایی که با شکست مواجه شده اند متوجه می شوید که عاملی مهمتر از عوامل بالا وجود دارد که بسیار حیاتی و مهم تر از ایده و تیم اجرایی آن می باشد، که عامل موفقیت و شکست شرکت ها است،برای مثال می توان گفت آیا زیر ساخت ها برای فعالیت ما در بازار وجود دارد و یا آیا مردم در مورد ایده ما آگاهی دارند یا نیاز به آموزش و معرفی وجود دارد.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

اهمیت رسانه های اجتماعی و سئو در دنیای دیجیتال

دنیای رو به گسترش دیجیتال مارکتینگ شرکت ها و سازمان ها را به این واداشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *