قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار استخدام / جزییات بیمه درمان معتادان

جزییات بیمه درمان معتادان

یکی از مشکلات جامعه معتادانی هستند که باید برای درمان انها چاره ای اندیشید زیرا که ممکن است باعث بروز بعضی مشکلات برای جامعه خواهند شد.ده سال از تصویب «بیمه درمان معتادان»در ستاد مبارزه با مواد مخدر و ۸سال از زمانی که درقانون مبارزه با مواد مخدر به این مساله اشاره شد می‌گذرد اما از «بیمه درمان معتادان» خبری نیست. در ادامه در اخبار استخدام در مورد جزییات بیمه درمان معتادان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Image result for ‫بیمه درمان معتادان‬‎

به گزارش قانون به نقل از مسئولان می‌گویند معتادان می‌توانند با مراجعه به «کلینیک‌های ترک اعتیاد» برای درمان اقدام کنند اما کلینیک‌های ترک اعتیاد از این مساله اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. در خبرها در مورد جزییات این طرح حرفی زده نشده و این که کدام کلینیک‌ها طرف قرارداد هستند و بیماران چگونه و طی چه فرایندی می‌توانند از بیمه استفاده کنند مشخص نیست. مسئولان کلی‌گویی می کنند و خبرنگاران و مردم هم در مورد جزییات چیزی نمی پرسند، نتیجه طبیعی چنین تعاملی هم این می‌شود که ۱۰ سال از زمانی که «بیمه درمان معتادان» در ستاد مبارزه با مواد مخدر مصوب شده و ۸ سال از زمانی که در قانون مبارزه با مواد مخدر به این مساله اشاره شده، می‌گذرد و همچنان از «بیمه درمان معتادان» خبری نیست و اصلا کسی نمی‌داند وقتی از «بیمه درمان معتادان» حرفی زده می‌شود دقیقا از چه حرف می‌زنند.

دکتر احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به این سئوال پاسخ می‌دهد:«بیمارانی که می‌خواهند برای درمان اعتیاد اقدام کنند، می‌توانند به کلینیک های ترک اعتیاد مراجعه کنند و با ارائه دفترچه بیمه [خدمات درمانی، تامین اجتماعی، سلامت، نیروهای مسلح، کمیته امداد و …] با تعرفه دولتی از خدمات درمانی استفاده کنند.»

Image result for ‫بیمه درمان معتادان‬‎

او توضیح می‌دهد که تعرفه درمان اعتیاد در مراکز دولتی حدود ۸۳ هزار تومان است که به نسبت ۷۰ به ۳۰ بین بیمه و بیماران تقسیم می‌شود یعنی ۵۸ هزار تومان از این مبلغ را بیمه پرداخت می‌کند و بیمار فقط باید مبلغ ۲۵ هزار تومان برای درمان یک ماه خود بپردازد.

به گفته میدری بسته درمانی که به بیماران در مراکز درمان اعتیاد ارائه می‌شود شامل ویزیت پزشک، دریافت متادون مطابق‌ دوزی که پزشک تجویز می‌کند، خدمات روان درمانی و مشاوره است.

درباره ی پندار افشانی

مطلب پیشنهادی

Image result for ‫بیکاری‬‎

پرداخت مقرری برای ۲۲۰ هزار نفر بیکار

در بعضی از موارد خاص برای افرادی که بیکار هستند مقرری در نظر گرفته می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *